شرکت اِی‌اِم‌دی کارت گرافیکی مخصوص برای ماینینگ ارزهای دیجیتال راه‌اندازی می‌کند

۰
مقالات
شرکت اِی‌اِم‌دی کارت گرافیکی مخصوص برای ماینینگ ارزهای دیجیتال راه‌اندازی می‌کند

صنعت ماینینگ ارزهای دیجیتال در حال تبدیل‌شدن به یک مصرف‌کننده‌ی بزرگ برای پردازنده‌های گرافیکی است. از این رو، شرکت اِی‌اِم‌دی (AMD)، یکی از شرکت‌های مطرح آمریکایی در زمینه‌ی تولید پردازنده‌ها و کارت‌های گرافیکی، از راه‌اندازی یک کارت گرافیکی مخصوص برای ماینینگ ارزهای دیجیتال خبر داده است.

در گذشته، کارت‌های گرافیکی بیشتر با هدف اجرای هر چه بهتر و روان‌تر بازی‌ها و بهبود رابط کاربری تولید می‌شدند، اما دیگر اینگونه نیست. در حال حاضر، بهبود و تقویت عملیات ماینینگ ارزهای دیجیتال به یکی از موضوعات رقابتی در میان تولیدکنندگان کارت‌های گرافیکی تبدیل شده است.

بر اساس گزارش‌های منتشرشده توسط وب‌سایت فورونیکس (Phoronix)، شرکت اِی‌اِم‌دی واحد پردازش گرافیکی (GPU) جدید خود را بدون خروجی صفحه‌ی نمایش و هسته‌های بصری و به‌منظور تسهیل استفاده از پردازنده‌های گرافیکی برای ماینینگ ارزهای دیجیتال طراحی کرده است. این کارت گرافیکی که در آن از تراشه‌ی Navi 10 استفاده شده و با شناسه‌ی دستگاه 0x731E معرفی شده است، اوایل سال ۲۰۲۱ میلادی به بازار عرضه خواهد شد.

در سال‌های اخیر، به دلیل پدیده‌ی هاوینگ (نصف‌شدن پاداش استخراج) سود عملیات ماینینگ ارزهای دیجیتال کاهش یافته، ولی تقاضا برای آن بیشتر شده است. انتظار می‌رود که واحدهای پردازش گرافیکی اصلاح‌شده و مطابق با نیازهای ماینینگ، برای کسب سود بیشتر توسط کاربران مفید باشند. کارت‌های گرافیکی اِی‌اِم‌دی به دلیل قیمت مناسب و قدرت پردازشی بالای خود، تقاضای زیادی در میان مشتریان دارند.

با این حال، این همچنین بدان معنی است که فروش کارت‌های گرافیکی، به‌ ویژه آن‌هایی که نه برای بازی، بلکه برای ورود به دنیای ماینینگ ارزهای دیجیتال طراحی شده‌اند، نیاز به نظارتی قاطع و مداوم دارد. در تلاش برای محدودکردن سود روزافزون ماینرها، شرکت اِنویدیا (NVIDIA)، یکی دیکر از شرکت‌های آمریکایی پیشگام در زمینه‌ی تولید کارت‌های گرافیکی، توقف خرده‌فروشی کارت‌های گرافیکی را پیشنهاد کرده است.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست